Makina në Bulqizë bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçar

schedule18:39 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 18:39 - 8 Dhjetor, 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa metra poshtë rrugës një automjet.

Për pasojë, dyshohet se ka humbur jetën një 17-vjeçar me iniciale F. P. Kurse, një 20-vjeçar që ndodhej me të në makinë është në gjendje të rëndë dhe është duke marrë ndihmë mjekësore në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, vijojnë hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. /abcnews.al/