Dëmtohet Varrezat e Dëshmorëve në Korçë

schedule10:45 - 25 Mars, 2022

schedule 10:45 - 25 Mars, 2022

Korçë – Një ngjarje e paprecedentë është shënuar në Korçë, ku persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar “Varrezat e Dëshmorëve”.

Burime për ABC bëjnë të ditur se janë thyer pllakat e mermerit të më tepër se 20 varreve tek “Varrezat e Dëshmorëve”.

Sipas policisë ka nisur edhe një hetim për të zbuluar autorët e këtij akti të paprecedentë.

Njoftimi i policisë:

Korçë –  Mëngjesin e sotëm, jemi njoftuar se në lagjen nr. 1, Korçë, në “Varrezat e Dëshmorëve”, janë konstatuar të dëmtuar disa varre.

Nga ana e Policisë, po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

/abcnews.al/