E ëma dhe e motra u vetëflijuan për “t’u ringjallur”, 34-vjeçarja dërgohet tek Urgjenca Psikiatrike

schedule10:04 - 3 Korrik, 2020

schedule 10:04 - 3 Korrik, 2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Nënë e bijë u gjetën të pajeta në banesën e tyre, ndërsa vajza tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Tashmë mësohet se 34-vjeçarja Blerta Josifi është dërguar ditën e djeshme në urgjencën e QSUT-së ku i janë kryer të gjitha kontrollet. Më pas ajo është transferuar tek Urgjenca Psikiatrike ndërsa aktualisht gjendja e saj mësohet të jetë më e qetë.

Lexo edhe: Dëshmitare të Jehovait, këto janë nëna dhe vajzat e tragjedisë në Tiranë

Kujtojmë këtu se mbrëmjen e së enjtes, pa shenja jete u gjet nëna Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa Josifi, 30 vjeçe. Ndërsa vajza tjetër Blerta Josifi u dërgua në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Familja Josifi prej 8 vitesh kishin blerë shtëpi në kryeqytet. Ndërkohë gjatë pandemisë ata janë ndihmuar nga Bashkia dhe banorët me ushqime. Një i afërm ka marrë në telefon për ta lajmëruar së xhaxhai i tyre ka ndërruar jetë, por nuk i është përgjigjur asnjë nga familja Josifi.

Ky ka qenë momenti që ka alarmuar të afërmit të cilët kanë shkuar në banesë dhe kanë konstatuar trupat e pajetë. /abcnews.al/