E bujshme: Eden Hazard njofton largimin nga kombëtarja e Belgjikës

schedule11:44 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 11:44 - 7 Dhjetor, 2022

Me një postim në rrjetet sociale, kombëtarja e Belgjikës ka njoftuar lamtumirën e Eden Hazard. Sulmuesi i Real Madrid, me 126 ndeshje dhe 33 gola për kombin e tij,  ka njoftuar largimin.

Hazard është golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e Belgjikës, ku vendin e parë e zë Romelu Lukaku./h.ll/abcnews.al