Dy gjërat që duhet të shmangni me celularin gjatë verës kur jeni në makinë

schedule12:19 - 28 Qershor, 2022

schedule 12:19 - 28 Qershor, 2022

Celulari është bërë një aksesor i domosdoshëm pas të cilin nuk bëjmë dot. Megjithatë, kur hipim në makinë në verë, duhet të jemi pak më të kujdesshëm se si e trajtojmë pajisjen tonë. Më konkretisht, janë dy lëvizje që duhet të kemi gjithmonë parasysh.

1. Para së gjithash, celularin nuk duhet ta lëmë kurrë në xhamin e përparmë ose në një vend tjetër që ka shumë diell. Ajo që preket më shumë është bateria e celularit e cila mund të zgjerohet dhe madje të shpërthejë.

2. Sidomos në verë, duhet evituar karikimi i celularit në makinë pasi rrit temperaturën e tij. /abcnews.al