Dukesha Camilla rezulton pozitive me koronavirus, Pallati Mbretëror jep njoftimin e rëndësishëm

schedule08:48 - 14 Shkurt, 2023

schedule 08:48 - 14 Shkurt, 2023

Siç njoftoi Buckingham Palace, bashkëshortja mbretërore, Camilla, do të vizitonte West Midlands të martën në mëngjes, e cila fatkeqësisht u anulua për shkak të simptomave të rënda të ftohjes që e munduan atë. Më pas, ajo vetë bëri një test për koronavirus dhe doli pozitive.

75-vjeçarja duhej të bënte një udhëtim të vetëm në West Midlands dhe në shkollën e Baletit Elmhurst për të festuar 100-vjetorin e shkollës me studentët, stafin dhe të diplomuarit.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Buckingham Palace (@buckinghampalaceroyal)

Gruaja mbretërore Camilla ka rezultuar pozitive me koronavirus

Ajo kishte planifikuar gjithashtu të vizitonte bibliotekën Southwater One në Telford. Sigurisht që këto vizita do të mbarten edhe në të ardhmen. Camilla ka anuluar paraqitjet në ngjarje në të gjithë vendin këtë javë, duke përfshirë festimin e Milton Keynes duke u bërë qytet.

Në një deklaratë, Buckingham Palace tha: “Pasi vuajti nga simptomat e ftohjes, Madhëria e saj ka rezultuar pozitive për virusin Covid. Prandaj ajo ka anuluar të gjitha daljet e saj publike për këtë javë dhe u kërkon falje të sinqertë atyre që do të merrnin pjesë”.

Dalja e saj e fundit publike ishte të enjten kur ajo vizitoi Qendrën e Familjes Storm, një organizatë bamirëse që mbështet të mbijetuarat e abuzimit në familje në jug të Londrës, një përvojë që ajo e përshkroi si një privilegj dhe një nder./abcnews.al