Duka: I gëzuar për stadiumin e ri. Pasuria ime? S’kam asnjë lek!

11:35 | 27/12/201911:350

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan mbrëmjen e djeshme, ku foli për stadiumin e ri. Gjithashtu, numri një i FSHF-së foli edhe për pasurinë e tij personale, ku tha se leke nuk ka, por vetëm prona.

“Jam shumë i gëzuar që kemi një stadium që i plotëson kushtet. Besoj që ndikon edhe në sjelljet e njerëzve. Ka vërejtje që qëndrojnë, por mendoj se balanca është pozitive. Pasuria ime? Të them të drejtën skam asnjë lekë, por kam prona (qesh).  

Kam aq lekë sa kam pasur në vitin ’91. Aq kam edhe tani. Ka të pasur që punojnë me ‘Cash’, ndërsa unë kam biznes e me prona. Ka nga ata që kanë tendencën të prodhojnë lekë e të investojnë. Unë se kam këtë“, përfundoi Duka./abcnews.al

Armando Duka, presidenti i FSHF-së, në emisionin “Opinion”

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono