Duelojnë në distancë për titullin, formacionet Sassuolo-Milan e Inter-Sampdoria

schedule17:05 - 22 Maj, 2022

schedule 17:05 - 22 Maj, 2022

Milan dhe Inter do të duelojnë në distancë mes tyre për titullin në Seria A, pasi në Itali do të luajë ndeshjet e fundit të sezonit.

Milan kryeson me dy pikë më shumë se Inter në tabelën e klasifikimit, me kuqezinjtë që iu mjaftojnë vetëm 1 pikë për t’u shpallur kampionë, ndërsa zikaltërtit do të tentojnë surprizën , teksa do bëjnë maksimumin për të fituar ndaj Sampdorias ndërsa shpresojnë që Milan të humbasë ndaj Sassuolon.

Për këtë takime janë publikuar edhe formacionet zyrtare të sfidave, teksa Plori dhe Inzaghi kanë zgjedhur edhe “luftëtarët” e ndeshjeve.

Formacionet zyrtare Sassuolo-Milan:

Formacionet zyrtare Inter-Sampdoria: