“Dreka është gati”, Kastro Zizo zbulon surprizat e emisionit më të ri në ABC

schedule10:23 - 13 Nëntor, 2020

schedule 10:23 - 13 Nëntor, 2020

“Dreka është gati” është emisioni më i ri në ABC, që do të nis trasmetimin këtë të dielë në orën 12:00.

Në moderimin e showman-it Kastro Zizo dhe shefit të kuzhinës, Mirsad Tagani, ky emision do të jetë në formën e një reality.

Dy personazhet do të zgjedhin çdo javë nga një familje, të cilën do ta vizitojnë dhe do të gatuajnë së bashku. Sakaq, do të ndajnë edhe problematikat e pjesëtarëve të saj, që shqetësojnë të gjithë qytetarët shqiptarë.

“Këtë të dielë në orën 12, ritrasmetimi të shtunën për të gjithë ata njerëzit që nuk e kanë parë. Do jemi për drekë në çdo familje shqiptare. Ne i shkojmë në familje dhe gatuajmë gjëra shumë të mira, me një kosto shumë të ulët dhe me ato enë që ka shtëpia.

Vizitojmë një familje në puntantë dhe programi zgjat diku te 45 minuta dhe është konceptuar në formën e një reality. Në fillim pretendoja shumë i bërtisja Mirsadit pasi duke qenë se e njoh shumë botën e televizionit. Megjithatë jam shumë krenar që po krijoj një fytyrë steriotipi në ekran te Mirsadi”, tregoi Kastro për ‘ABC e Mëngjesit’. l.k/abcnews.al