Do t’ju kthejë pas në kohë, celulari më i lezetshëm që keni parë ndonjëherë

schedule17:26 - 26 Maj, 2022

schedule 17:26 - 26 Maj, 2022

Nëse jeni një mijëvjeçar që ju mungon telefoni i vjetër, Kompleti Rotary Un-Smartphone mund të jetë pikërisht ai që po kërkoni.

Telefonat inteligjentë janë të mrekullueshëm nëse ju pëlqen të keni një kompjuter të vogël me vete kudo, por nëse jeni të interesuar të bëni telefonata dhe gjithçka tjetër thjesht ju shqetëson, telefoni rrotullues celular i krijuar nga inxhinieri i hapësirës dhe shpikësi i shkëlqyer Justine Haupt është thjesht i përsosur dhe të kujton kohët e vjetra.

Rotary Un-Smartphone është në thelb një smartphone që përfshin vetëm gjërat thelbësore që mund të pëlqejnë përdoruesi mesatar anti-smartphone, por me një pamje të veçantë, retro.

“Çështja nuk është të jesh anakronik,” shkroi Haupt në faqen e saj të internetit kur zbuloi për herë të parë idenë e telefonit inteligjent rrotullues. “Është për të treguar se është e mundur të kesh një telefon shumë të bukur dhe funksional retro”.

Teknikisht, Kompleti Rotary Un-Smartphone është versioni i dytë i telefonit celular rrotullues, një variant i ri dhe i përmirësuar i asaj që u zbulua fillimisht vitin e kaluar.

Të duhet të rrotullosh numrin sa herë që dëshiron të telefonosh dikë mund të duket e lodhshme, por në realitet Un-Smartphone nuk funksionon në këtë mënyrë. Sipas projektit, “ju mund të ruani listën tuaj të kontakteve dhe më pas të telefononi miqtë tuaj me vetëm dy rrotullime të numrit”./abcnews.al