“Do shkoni në parukeri”, debate mes Nikollës e Alibeajt: Gjuha jote është fyese dhe seksiste

schedule16:59 - 24 Nëntor, 2021

schedule 16:59 - 24 Nëntor, 2021

Debate të forta ka pasur në mbledhjen e Këshillit për Legjislacionin dhe Komisionit për Çështjet Ligjore. Deputeti Enkelejd Alibeaj është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla pasi kjo e fundit i kërkojë që të mbarojë fjalën, pasi po merr shumë kohë.

Debati: 
Alibeaj: Mos e mbroni, zotëria i ka dalë vet garant detyrës së tij. Duhet të ikim ne… se shkoj koha për të shkuar në parukeri.

Nikolla: Tërheq vëmendje gjuha jote është fyese dhe seksiste duke u mbivendosur zonjave një steriotip të caktuar.

Alibeaj: Mos beni viktimën, ky është abuzim me detyrën… /abcnews.al/