Ditë e zezë për Francën, tjetër shifër e frikshme për jetët e humbura nga Covid 19

schedule22:24 - 10 Prill, 2020

schedule 22:24 - 10 Prill, 2020

 Kjo e premte ka qenë një ditë e zezë për Francën e cila ka humbur 987 persona në 24 orë n ga koronavirusi.

Deri më tani si pasojë e Coovid 19 kanë humbur jetën 13 197 persona ndërsa numri i të infektuarve ka arritur në 124 869 persona.

Franca është vendi i katër në botë përsa i përket numrit të personave të infektuar dhe të humbur nga koronavirusi./abcnews.al