Dita nis me kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:30 - 17 Shkurt, 2021

schedule 07:30 - 17 Shkurt, 2021

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites vijon te jete ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave, KU me te dukshme PARAQITEN ne zonat veri- verilindore. POR pasditja dhe nata sjellin shtim te vranesirave ne te gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të vijojne të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -11°C deri në 9°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe ne det me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar dallgëzim te paperfillshem.

Kosove

Kosova vijon ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te shpeshta gjate paradites, porparashikohet qe pasditja dhe mbremja ti bejn me te dukshme vranesirat duke krijuar mundesi per rreshje te izoluara debore ne veriperëndim dhe perendim.

Maqedonia e Veriut

MC paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare ne pjesen e pare te dites. Ndersa ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te behen me te dukshme ne te gjithe republiken e MV, POR nuk do e gjenerojne rreshje./abcnews.al