Dita nis me diell por ka “surpriza” në mesditë, mësoni si pritet të jetë moti

schedule07:02 - 5 Korrik, 2020

schedule 07:02 - 5 Korrik, 2020

Moti këtë të dielë do të jetë vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu me stuhi në zonat bregdetare dhe zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  15/26°C

Zonat e ulëta  18/33°C

Zonat bregdetare 20/32°C./abcnews.al