Dita Ndërkombëtare e Paqes, Rama: Në botë ka më shumë gjëra që na bashkojnë, sesa na ndajnë

schedule13:17 - 21 Shtator, 2021

schedule 13:17 - 21 Shtator, 2021

Në Ditën Ndërkombëtare në Paqes, kryeministri Edi Rama ka dhënë një mesazh në rrjetet sociale ku shprehet se si një vend anëtar në NATO, Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit.

Më tej Rama shprehet se kjo ditë na rikujton se ka më shumë gjëra që na bashkojnë sesa ato që mund të na ndajnë.

Postimi i Ramës:

Dita Ndërkombëtare e Paqes

Si një vend anëtar në NATO, Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit, në rritjen e bashkëpunimit, sigurisë e tolerancës

Kjo ditë na rikujton se ka më shumë gjëra që na bashkojnë sesa ato që mund të na ndajnë.

#KrenarpërShqipërinë

/abcnews.al/