Diplomati amerikan Hoyt Brian Yee në Prishtinë takohet me Presidentin Thaçi dhe kryetarin e Parlamentit Veseli

schedule14:15 - 25 Tetor, 2017

schedule 14:15 - 25 Tetor, 2017

Hot Brajan Ji është takuar në prishtinë me presidentin e Kosovës Hashim Thaci dhe kryetarin e parlamentit Kadri Veseli. Në takimin e mbajtur pa praninë e mediave ishte i pranishëm dhe ambasadori amerikan në Prishtinë Greg Delaui. Dhe pas takimit nuk pati një konferencë për shtyp për atë që u bisedua mes palëve. Ji udhëtoi në Prishtinë pas përfundimit të vizitës zyrtare në Beograd. Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për çështje europiane dhe euro-aziatike do të takohet gjatë ditës dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj