Dinamit Stalinit kur diktatura ishte ende e fortë

schedule16:08 - 24 Prill, 2020

schedule 16:08 - 24 Prill, 2020

Më 28 mars 1990 dy të rinj guxuan të sulmonin me dinamit statujën e Stalinit në qendër të Tiranës.

Ishte koha kur regjimi komunist i Tiranës ende nuk kishte marrë ndonjë goditje të përmasave të tilla.

Shumë njerëz u akuzuan, shumë të tjerë u ndaluan dhe hetuan për ngjarjen, por autorët e vërtetë nuk do të kapeshin kurrë./abcnews.al