Dikur një super talent, karriera e Ben Arfa ikën “pikiatë”, bëhet shok skuadre me yllin shqiptar

schedule21:10 - 4 Shtator, 2021

schedule 21:10 - 4 Shtator, 2021

Dikur një nga talentet më të mëdhenj francez, shpejtësia, driblimet dhe forca e Ben Arfa mahniti futbollin botëror, por jo për një kohë të gjatë.

Sjellja, por edhe dëmtimet nuk e lanë sulmuesin të kapte majat. Pjesë e Newcastle dhe PSG në Ligue 1 i dhanë shansin francezit që nuk e shfrytëzoi.

Së fundmi, Ben Arfa “endet” si një lojtar i lirë pas largimit nga akipi francez i Bordeaux dhe është duke shqyrtuar ofertat.

Klubi hungarez i Ferencvaros është pranë nënshkrimit me të, ku do jetë shok skuadre me yllin shqiptar, Myrto Uzuni./abcnews.al/