Dhurata e Kate për Princin William në 40-vjetorin e lindjes dhe fotoja prekëse me Dianën

schedule16:18 - 22 Qershor, 2022

schedule 16:18 - 22 Qershor, 2022

Princi William mbushi 40 vjeç më 21 qershor 2022 dhe gjyshja e tij, Mbretëresha Elizabeth, nuk mund të mos e nderonte atë. Prandaj, Mbretëresha thuhet se lejoi Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit të organizonin një festë të përbashkët për ditëlindjen e tij të 40-të në një nga rezidencat e saj mbretërore, sipas Daily Mirror.

William mori dritën jeshile për kështjellën Windsor të gjyshes së tij ose Sandringham Estate gjatë verës dhe gruaja e tij Kate Middleton do të jetë gjithashtu pjesë e festimeve, pasi planet e saj të festës së ditëlindjes në janar u anuluan për shkak të rasteve në rritje me Covid.

Në llogarinë zyrtare në Twitter të Pallatit Kensington, Princi William falënderoi audiencën për urimet që mori, duke shkruar: “Faleminderit për të gjitha mesazhet në ditëlindjen time sot! W”. Mbretëresha shënoi ditëlindjen e 40-të të Dukës së Kembrixhit me një foto të lumtur të nipit të saj. Ajo ndau një mesazh të sinqertë dhe foto përmes Twitter, duke shkruar: ” Ndërsa i dyti në radhën e fronit mbush 40 vjeç, mësoni më shumë për Lartësinë e Tij Mbretërore”.

Në një foto, Princesha Diana është duke përqafuar princin e porsalindur William dhe në mbishkrimin e fotos shkruan: “Ai ka lindur në orën 21.03. më 21 qershor 1982, në Spitalin St Mary, Paddington, Londër”.

Foto të tjera tregojnë arritjet e jetës së Dukës nga diplomimi i tij në Universitetin e Shën Andrew në qershor 2005, deri në martesën e tij magjepsëse me Kate Middleton në prill 2011.

Tifozët mbretërorë nxituan të vërshonin postimin me komente dhe njëri tha ” sa i përulur është ai “./abcnews.al

Princi William mbushi 40 vjeç