“Dhimbje koke” për Xavin, veterani i katalanasve mbyll sezonin

schedule14:15 - 5 Maj, 2022

schedule 14:15 - 5 Maj, 2022

Gerard Pique është një nga shtyllat kryesore të skuadrës së Barcelonës për shumë vite. Një lajm aspak i mirë për të dhe për trajnerin Xavi Hernandez, ku qendërmbrojtësi katalan ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë në ndeshjet e ardhshme, që do të thotë se praktikisht e ka mbyllur sezonin.

Pique u aktivizua u sforcuar në ndeshjen me Mallorcan në La Liga, dhe kjo ka bërë që lojtari të përkeqësojë gjendjen e tij.

Klubi i Barçës ka raportuar mëngjesin e sotëm, përmes një deklarate, se ka një përkeqësim të dëmtimit në aduktorin e këmbës së majtë.

Barcelona nuk ka dhënë detaje për kohën që i duhet futbollistit veteran për t’u rikthyer në fushë, por sipas të gjitha gjasave i ka dhënë lamtumirën sezonit, pasi kompeticioni përfundon më 21-22 maj.

/f.a/abcnews.al