DFB Pokal/ Europa e ka “Hirushen” e këtij sezoni, edhe Bayern në gjysmëfinale

schedule22:51 - 3 Mars, 2020

schedule 22:51 - 3 Mars, 2020

Janë mbyllur dy sfidat e sotme çerekfinale të DFB Pokal, Kupës së Gjermanisë. Bayern Munchen ka triumfuar me rezultatin 0-1 në transfertën e vështirë kundër Schalke 04, falë një goli të mesfushorit Kimich.

LEXO EDHE: VIDEO | Mbyllet pjesa e parë, vendos “perla” e Kimich përballë Schalkes

Gjermani lëshoi një silurë të bukur me të djathtën në minutën e 40-të të sfidës, për të shënuar golin e vetëm dhe për të çuar Bayernin në gjysmëfinalen e këtij kompeticioni. Ndërsa takimi tjetër, ishte mes Saarsbrucken dhe Dusseldorf.

Ekipi i Kategorisë së Katërt gjermane vazhdon rrugëtimin magjik, pasi e mposhti Dusseldorfit me penallti (1-1 koha e rregullt). Saarsbrucken i ka befasuar të gjithë në DFB Pokal dhe është padiskutim surpriza më e madhe e këtij sezoni në futbollin europian./abcnews.al

DFB Pokal, çerekfinale

Schalke – Bayern  0-1
Kimich 40′

Saarsbrucken – Dusseldord  1-1 (7-6)
Janicke 31′ / Jorgensen 90′