Dëshmia e Ramës te “Inceneratorët”, PD: Firma e tij legjitimoi çdo vendim, nuk mund të shmanget

schedule20:59 - 24 Shkurt, 2022

schedule 20:59 - 24 Shkurt, 2022

Partia Demokratike ka ndarë një pjesë nga fjala e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme në Komisionin Hetimor për Inceneratorët.

PD thotë se Rama nuk mund t’i shmanget përgjegjësive për vjedhjen e 430 mln eurove sepse firma e tij ka legjitimuar çdo vendim abuziv.

“Komisioni Hetimor për aferën e inceneratorëve zbuloi se pse Edi Rama nuk mund t’i shmanget përgjegjësive për vjedhjen prej 430 milionë euro. Ja çfarë u dëshmua në seancën e gjashtë dhe të fundit.

Rama tha se ai nuk mban përgjegjësi për 430 milionë euro të vjedhura. Firma e tij ka legjitimuar çdo vendim abuziv”, thuhet në reagimin e Partisë Demokratike.

/abcnews.al