Dalin në dritë të vërteta tronditëse nga divorci i Dianës dhe Charles, zbulohet trailer-i i sezonit të 5-të të The Crown

schedule12:48 - 25 Shtator, 2022

schedule 12:48 - 25 Shtator, 2022

Sezoni i pestë i Crown më në fund ka konfirmuar datën e publikimit  dhe ne nuk mund të jemi më të emocionuar se kaq për të parë kastin e ri, duke përfshirë Imelda Staunton, Dominic West dhe Elizabeth Debicki në rolet e tyre si Mbretëresha, Princi Charles dhe Princesha Diana respektivisht.

Netflix ka konfirmuar se seriali do të rikthehet pasi xhirimet u ndërprenë për nder të Mbretëreshës së ndjerë Elizabeth në kohë që shikuesit ta shijojnë atë gjatë muajve të dimrit duke u shfaqur premierë më 9 nëntor.

Njoftimi u bë me një poster të thjeshtë në buzë të një kornize, me një çarje që kalonte nëpër mur që ndoshta lë të kuptohet për të çarat në familjen mbretërore gjatë periudhës së mbuluar në sezonin e pestë.

Sezoni i pestë i “The Crown” do të shqyrtojë ngjarjet e viteve 1990, të cilat mund të përfshijnë divorcin e Princeshës Anne, ndarjen e ashpër të Princit Charles dhe Dianës dhe zjarrin në Kështjellën Windsor që bëri që Mbretëresha t’i referohej vitit të saj si “annus horribilis”.

Një video e parë që jep një paraqitje të shkurtër të njoftimit të ndarjes së Princeshës Diana dhe Charles është zbuluar gjithashtu./abcnews.al