Çudira në Belgjikë-Marok, Bono “titullar” por qëndron në stol

schedule14:53 - 27 Nëntor, 2022

schedule 14:53 - 27 Nëntor, 2022

Mister i vogël në Belgjikë-Marok për rolin e portierit. Midis postimeve të Luanëve të Atlantes nuk është Bounou, i shpallur si titullar, por Munir El Kajoui . Kurioziteti? Portieri i Sevillas nuk ishte vetëm në formacionin zyrtar, por edhe ka kënduar himnin me shokët e skuadrës.

Megjithatë, në fillim të lojës, El Kajoui i Hataysporit ishte tashmë në fushë, një ndryshim i shpallur nga Federata Marokene e Futbollit në Twitter vetëm 10 minuta pas fillimit të ndeshjes dhe që për më tepër as komentuesit e televizionit nuk e vunë re. /i.m /abcnews.al