Covid s’i ndal, shqiptarët kthehen në familje për festa: Lëvizjet në Kapshticë e Qafë Thanë

schedule10:52 - 27 Dhjetor, 2020

schedule 10:52 - 27 Dhjetor, 2020

Situata e pandemisë së Covid-19 vijon të jetë serioze, por me autorizimin e vaksinave ekspertët shpresojnë që kjo pandemi të mirëmenaxhohet.

Ndërkohë festat e fundvitit kanë shtuar radhët në pikat kufitare. Shumë qytetarë shqiptarë kanë zgjedhur të festojnë pranë familjeve të tyre në atdhe, edhe pse në kushte të vështira për shkak të koronavirusit.

Mësohet se nga data 26 dhjetor në Kapshticë, kanë hyrë 406 shtetas dhe 108 mjete. Ndërsa në Qafë-Thanë, kanë hyrë 2481 shtetas dhe kanë dalë 2228 shtetas.

/abcnews.al/