Cilësohet si tenistja më e bukur në botë, Sara Cakarevic mahnit edhe jashtë fushe

schedule16:39 - 7 Gusht, 2020

schedule 16:39 - 7 Gusht, 2020

Tenistja Sara Cakarevic cilësohet nga tifozët si pasardhësja e Maria Sharapovës dhe Ana Ivanovic. Ndoshta jo për talentin që ka në fushën e lojës, por padyshim për bukurinë e saj.

 

Bukuroshja franceze cilësohet si një nga tenistet më të bukura në botë. Në të ardhmen, 23-vjeçarja pritet që të ndjekë gjurmët e ish-tenisteve, të cilat u bënë të famshme jo vetëm duke luajtur tenis por edhe nga industria e modës. /abcnews.al

 

 

 

Sharapova dhe Ivanovic