Chelsea përgatit sulmin për Rafael Leao

schedule23:48 - 4 Shkurt, 2023

schedule 23:48 - 4 Shkurt, 2023

Edhe pse Chelsea ishte skuadra që investoi më shumë në merkaton e dimrit, blutë vazhdojnë të riformulojnë skuadrën dhe të mendojnë për sezonin e ardhshëm.

Emri i Rafael Leao do të jetë një nga objektivat prioritare.

Sipas gazetës italiane La Stampa, skuadra angleze do të jetë gati të bëjë një investim të ri për të garantuar transferimin e portugezit nga Milani. Klubi italian ka tentuar të rinovojë kontratën me Rafael Leao, e cila përfundon në vitin 2024, por, pas shumë muajsh, ende nuk ka mundur të mbyllet marrëveshja. /G.D abcnews.al/