Çfarë pinë në të vërtetë aktorët në vend të alkoolit në filmat e Hollivudit?

schedule20:21 - 26 Korrik, 2023

schedule 20:21 - 26 Korrik, 2023

Nuk është e pazakontë që aktorët në filma të pinë, ndonjëherë në sasi të mëdha. Edhe pse tashmë e dini me siguri se nuk është alkool i vërtetë, me siguri do të habiteni nga ajo që përdorin më shpesh si zëvendësues.

Johnny Depp thuhet se preferon të pijë alkool të vërtetë në vend të zëvendësuesve të rremë, siç dëshmohet nga xhirimet e një skene në Arizona Dream të vitit 1993, kur ai thuhet se pinte 11 shishe uiski Jack Daniels.

Aktori Shia LaBeouf ka pranuar se gjatë përgatitjeve për rolin e tij në filmin Lawless të vitit 2012, ka pirë raki të pastër.

Por në shumicën e rasteve, aktorët në fakt pinë ujë ose lëngje më shpesh. Sipas IndieWire, kur aktorët pinë uiski, skocez ose burbon në ekran, ka shumë të ngjarë të jetë çaj i ftohtë. Sipas Thrillist, disa aktorë në fakt kanë vetëm një gotë ujë që është lyer me ngjyra ushqimore.

Dhe pijet e rreme nuk zëvendësojnë vetëm alkoolin. Edhe pse në Gilmore Girls Rory dhe Lorelai pinë kafe vazhdimisht, Alexis Bledel (Rory) në fakt e urren kafenë. Në vend të kësaj, ajo merrte filxhanë me lëng që pinte, sepse thjesht nuk mund ta duronte shijen e kafesë./abcnews.al