Çfarë ndodh nëse vendosni hudhër të copëtuar në këmbë

schedule18:01 - 4 Mars, 2022

schedule 18:01 - 4 Mars, 2022

Hudhra është ilaçi për çdo sëmundje pasi ka shumë veti shëruese. Alicina që përmban hudhra katalizon parandalimin e ftohjes, viruseve dhe gripit.

Ekstrakti i hudhrës është i domosdoshëm për trajtimin e kërpudhave. Mund ta pimë por edhe ta aplikojmë pasi është shumë efektiv në të dyja rastet.

Është një ilaç natyral aq i fuqishëm sa nëse e aplikojmë në këmbët e dikujt, do të hyjë shpejt në qarkullimin e gjakut dhe mund të ketë një efekt të dobishëm në mushkëri.

Nëse përdorim një kokë hudhër në këmbë, është shumë mirë të ndalojmë ftohjet dhe kollën. Kjo bëhet nëse presim disa thelpinj hudhër, i përziejmë me pak vaj ulliri dhe e shpërndajmë masën në këmbë (mund të ketë pak erë por do të kujdesemi gjithmonë për shëndetin tonë).

Njerëzit që vuanin nga pneumonia ose nga çdo lloj sëmundjeje respiratore (astma, emfizema dhe bronkiti, alergjitë dhe abscesi pulmonar), pothuajse kishin mbërritur para vdekjes janë shëruar falë kësaj bime të mrekullueshme./abcnews.al