Burreli thyen me tris Korabin, triumfon edhe Besëlidhja. Pogradeci super

schedule15:26 - 9 Dhjetor, 2020

schedule 15:26 - 9 Dhjetor, 2020

Burreli ka marrë vendin  e parë, pasi ka treguar forcën kundër Korabit duke fituar me rezultatin 3-0. Matjanët kishin një hero në fushë, sulmuesin Toma që shënoi që në minutën e pesat. Ai realizoi edhe në fundin e pjesës së parë dhe fillimin e të dytës, duke vulosur fatet e kësaj sfide që pritej me interes.

Rikthehet te fitorja edhe Besëlidhja, që kaloi me sukses Erzenin. Arsen Hajdari shënoi golin trepikësh për lezhjanët. Sot ka festuar fitoren e parë edhe Vora, që ia doli të triumfonte me Orikun. Gjinollari realizoi golin e vetëm të kësaj përballjeje.

Lushnja befasohet në shtëpi, pasi u mund nga Pogradeci me rezultatin 0-3. Liqenorët morën fitoren e dytë radhazi, teksa shënuan në fundin e pjesës së parë me Dragoin dhe Licckollarin. Në fund gjeti rrugën e rrjetës edhe Topllari. Tomori ishte shumë pranë fitores me Turbinën. Beratasit kaluan në avantazh me sulmuesin Mikel Canka, por cërrikasit barazuan nw fund me Zaimin. /abcnews.al