Bota e futbollit në zi, ish-mesfushori i klubit anglez mbytet në liqen!

schedule16:23 - 5 Korrik, 2020

schedule 16:23 - 5 Korrik, 2020

Një lajm shumë i hidhur për botën e futbollit. Ish-mesfushori i Nottingham Forest, Derrick Otim, ka ndërruar jetë. Sipas raportimeve në Amerikë, ai fatkeqësisht është mbytur në liqenin ‘Keowee’ në Karolinën e Jugut. Ngjarja ka ndodhur ditën e premte, ku Otim po vizitonte disa miq të tij.

Mesfushori luajti deri në vitin 2015 për akademinë e Nottinghamit, ku më pas u vendos në Amerikë për të ndjekur universitetin Xavier. Pati dhe një reagim nga klubi anglez, ku Notttingham i shprehu ngushëllime të afërmeve të Otim.

”Klubi jonë është shumë i mërzitur për të dëgjuar lajmin se lojtari ynë i akademisë ka vdekur. Ngushëllimet tona janë për familjarët dhe miqtë e Derrick në këto momente të vështira”, është deklarata e Nottingham në “Twitter”. /abcnews.al