Borell viziton Kosovën, Haradinaj: Ai nuk e njeh Ballkanin

schedule15:53 - 8 Tetor, 2019

schedule 15:53 - 8 Tetor, 2019

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga prioritetet për shefin e ri të diplomacisë europiane, Joseph Borrell. Por, analistë në vend shprehen se vizita e tij në Kosovë nuk do të jetë një e lehtë.

Ndërkohë, sipas ish-kryeministrit Haradinaj, Borell nuk e njeh Ballkanin dhe çështjet e tij./ABC News Albania 24/7