Bllokohet votimi, persona të paautorizuar në një qendër votimi në Durrës

schedule13:13 - 14 Maj, 2023

schedule 13:13 - 14 Maj, 2023

Është bllokuar votimi në një qendër votimi në qytetin e Durrësit. Gazetari Leonidha Musaj ka raportuar se disa persona të paautorizuar kanë qendruar brenda qendrës së votimit dhe rrezikonin zhvillimin e rregullt të procesit.

Ka qene policia e Durrësit që ka ndërhyrë dhe i ka larguar këta persona të paautorizuar dhe më pas procesi i është rikthyer normalitetit

Policia ka larguar të gjithë personat që ishin të paautorizuar dhe më pas procesi i është rikthyer normalitetit./abcnews.al