Bllokohet në det një pedalon në Durrës

schedule20:14 - 5 Qershor, 2020

schedule 20:14 - 5 Qershor, 2020

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det në zonën e Porto Romanos në Durrës. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se është nisur policia për ndihmë.

Mësohet se në pedalon kanë qenë dy peshkatarë, të cilë kanë hasur dallgë dhe për pasojë janë bblokuar për disa minuta.

Peshkatarët kanë kërkuar ndihmë. Drejt tyre u nis Policia Kufitare dhe Roja Bregdetare po s’ka qenë e nevojshme ndërhyrja pasi peshkatarët arritën të dilnin vetë në breg./abcnews.al