Bleu biletën e lotarisë për përvjetorin e martesës, burri fiton 100,000 dollarë

schedule15:34 - 9 Gusht, 2022

schedule 15:34 - 9 Gusht, 2022

Një burrë nga Karolina e Veriut që festoi përvjetorin e martesës me një udhëtim në plazh me familjen dhe miqtë e tij, fitoi një çmim prej 100,000 dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje.

Kenneth Smith , 33 vjeç, nga Greensboro, u tha zyrtarëve të Lotarisë Arsimore të Karolinës së Veriut se ai dhe grupi i tij i familjes dhe miqve po vizitonin plazhin për të festuar përvjetorin e tij të dytë të martesës kur bënë një ndalesë dhe një mik i rekomandoi të blej bileta lotarie.

Smith zgjodhi një biletë gërvishtëse prej 100 milionë dollarësh Mega Cash dhe fitoi një çmim prej 100,000 dollarësh.

Ai tha se shoku i tij ishte në ekstazë kur mësoi se rekomandimi i tij në dyqan i kishte sjellë atij një çmim të madh.

Smith deklaroi se ai festoi fitoren e tij duke e çuar grupin për mëngjes.

“Gjithmonë kam fantazuar për të fituar një çmim të madh në llotari”, tha ai./abcnews.al