Blendi Klosi: Objektivi i zgjedhjeve është realizuar

schedule17:35 - 30 Qershor, 2019

schedule 17:35 - 30 Qershor, 2019

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi votoi pasditen e së dielës në qendrën e votimit pranë KZAZ-së në Shkollën Ekonomike në Tiranë. Në një prononcim për mediat pas hedhjes së votës, ministri deklaroi se socialistët e kanë realizuar objektivin e tyre që janë bërja e zgjedhjeve në datën 30 Qershor dhe realizimi i tyre me standarde.

“Objektivat e socialistëve kanë qenë dy dhe besoj që e keni ndjekur që janë plotësuar. Realizimi i zgjedhjeve me standarde dhe bërja e zgjedhjeve në datën 30 Qershor. Për sa i përket objektivave të tjera ju po i ndiqni përditë, unë vij nga Berati tani dhe të gjithë mbështetësit e pesë kandidatëve të PS në Berat pothuajse e kanë arritur votat e socialistëve në zgjedhjet e 2017-s dhe besoj se kjo është arritja më e madhe e këtyre zgjedhjeve.

Qytetarët mbështesin forca të ndryshme politike dhe e kemi thënë ka qenë një zgjedhje e lidershipit të PD-së që të mos ishte sot në garë dhe kjo nuk mund të jetë pjesë e diskutimit të PS-së. Kur të vijnë ata, kur t’i gjeni pyetini pse nuk morën pjesë ë garë. Ne e realizuam detyrën tonë, erdhëm në votime, bëmë procesin zgjedhor dhe besoj se arritëm një standard për sa i përket infrastrukturës zgjedhore.

Gjithçka është transparente, gjithçka është në syrin e kamerave dhe nuk besoj që nuk ka pasur një rast të vetëm ku një deputet apo funksionar politik i PS apo kushdo tjetër të ketë kërkuar manipulime në zgjedhje. Për ne objektivi është realizuar, bërja e zgjedhjeve në 30 Qershor dhe zgjedhje të ndershme më  30 Qershor”, tha Klosi./abcnews.al