Bie nga froni “Squid Game”, ky është seriali që po bën namin në të gjithë botën

schedule13:20 - 8 Tetor, 2022

schedule 13:20 - 8 Tetor, 2022

Seriali i Netflix për vrasjet e Jeffrey Dahmer vazhdon të arrijë rekorde transmetimi në platformë. Seriali me 10 episode, “Monster: The Jeffrey Dahmer Story”, ka tejkaluar “Squid Game” dhe “Bridgerton” si shfaqjet më të ndjekura në Netflix në javën e parë, pasi ka tejkaluar një gjysmë miliardë shikime.

Krijuar nga Ryan Murphy, emisioni i cili përqendrohet te një prej vrasësve serialë më të famshëm të Amerikës – i cili në mënyrë famëkeqe hante viktimat e tij – është bërë seriali i nëntë më i popullarizuar i platformës televizive në gjuhën angleze të të gjitha kohërave.

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" u bë seriali më i shikuar i Netflix në një javë transmetim

Seriali debutoi më 21 shtator në një audiencë prej 196.2 milionë banorësh. Shfaqja tregon vrasjet e 17 të rinjve dhe djemve midis 1978 dhe 1991. Rekordi mbahej më parë nga seriali “Squid Game”, seriali koreano-jugor që përshkruan qindra konkurrentë që përfshihen në lojëra vdekjeprurëse për një shumë të madhe parash.

Në foto: fotografia e Jeffret Dahmer e vitit 1982. Dahmer mori 17 viktima gjatë rrjedhës së vrasjes së tij

/abcnews.al