Biden e mposhti, stafi i Trump: Do të kërkojmë rinumërim të votave në Wisconsin

schedule19:15 - 4 Nëntor, 2020

schedule 19:15 - 4 Nëntor, 2020

Pak minuta pasi zyrtarisht u mbyll numërimi në Wisconsin dhe fitues u shpall Joe Biden me një rezultat shumë të ngushtë me 0.6%, Donald Trump ka bërë lëvizjen e parë.

Stafi i Presidentit aktual ka denoncuar për parregullsi dhe paralajmëron se mund të kërkojë rinumërim të votave. “Ka indikacione të parregullsive në Wisconsin që ngrenë dyshime serioze në lidhje me vlefshmërinë e rezultatit” tha Bill Stepien, menaxheri i fushatës së Trump.

Wisconsin, që 4 vite më parë i besoi Trumpit, tashmë ndryshoi qëndrim duke votuar Joe Biden./ db/Abcnews.al