Betimi i Biden, Basha: Pres të punoj me ju për të forcuar aleancën SHBA-Shqipëri

schedule19:09 - 20 Janar, 2021

schedule 19:09 - 20 Janar, 2021

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar Joe Biden pas betimit si president i 46-të i SHBA-së. “Urime President @JoeBiden dhe Zv.Presidente @KamalaHarris!

Pres të punoj me ju për të forcuar më tej aleancën SHBA-Shqipëri.

Ju keni provuar se demokracia është e fortë dhe se ndryshimi është i mundur. Urime më të ngrohta nga gjithë qytetarët e Shqipërisë” shkruan Basha./ Abcnews.al