Befason legjenda e Man Utd: Pendohem që nuk e godita më fortë

schedule12:40 - 26 Janar, 2022

schedule 12:40 - 26 Janar, 2022

Ishte 25 janari i vitit 1995, kur Eric Cantona u hodh në tribunat në Selhurst Park, duke i hedhur këmbët fillimisht Matthew Simmons, një tifoz i Crystal Palace.

Mbështetësi kishte hedhur disa ofendime në rrugën e francezit, dhe Cantona nuk ishte tipi që të qëndronte prapa dhe të të falte.

“Kam shumë kujtime të mira, por e preferuara ime është kur godita huliganin”, tha Cantona, duke kujtuar incidentin teksa fliste për The United Way.

“Më vjen keq për një gjë… do të kisha dashur ta godas edhe më fort.

“Më ndaluan për nëntë muaj. Ata donin të më bënin shembull. Më kanë fyer mijëra herë dhe nuk kam reaguar kurrë, por ndonjëherë duhet të reagosh.

“E kam thënë edhe më parë se duhet ta kisha goditur më fort. Nuk mund të pendohem. Ishte një ndjenjë e mrekullueshme. Mësova prej saj.”/ h.ll/abcnews.al