Bayern i kërkon Kane që të mos rinovojë kontratën dhe të presë ofertën e tyre

schedule17:38 - 23 Shtator, 2022

schedule 17:38 - 23 Shtator, 2022

Bayern është i interesuar për sulmuesin e Tottenham, Harry Kane.

Klubi i Mynihut i kërkoi sulmuesit 29-vjeçar që të mos rinovojë kontratën me Tottenhamin dhe të presë një ofertë nga Bayern, sipas gazetarëve të Sport Bild, Toby Altsheffl dhe Christian Falk.

Diskutimi për nevojën për një sulmues të pastër te Bayern po bëhet gjithnjë e më specifik dhe Kane shihet si opsioni ideal, shkruan abcnews.al.

Tottenham është i shqetësuar për interesimin e Bayernit për sulmuesin. Klubi anglez dëshiron të nënshkruajë me Kane me një kontratë të re para Kupës së Botës 2022, por negociatat për këtë çështje aktualisht janë pezulluar.

Është raportuar se Harry nuk ka asnjë kundërshtim për një lëvizje te Bayern Munich në verën e vitit 2023.

Këtë sezon, lojtari i Tottenhamit ka shënuar 6 gola në 9 ndeshje për klubin në të gjitha garat. Statistikat e tij mund të gjenden këtu. /G.D abcnews.al/