Batuta spektakolare e klubit gjerman: Klopp nxito, na e hiq qafe këtë tipin

schedule13:20 - 25 Maj, 2020

schedule 13:20 - 25 Maj, 2020

Leipzig është skuadra më e urryer nga tifozët e Mainz, të cilët kanë parë ekipin e tyre të zemrës të pësojë 13 gola nga djemtë e Nagelsmann në dy ndeshjet e këtij sezoni. Gjashtë prej tyre i shënoi Timo Werner, emri i të cilit lidhet me një transferim te Liverpool.

Jurgen Klopp e dëshiron në “Anfield” dhe Mainz ka përfituar të bëjë një batutë fantastike. “Klopp, a mund ta marrësh sa më shpejt në skuadër këtë tipin?“, shkruan klubi gjerman në Twitter. Jurgen Klopp e nisi karrierën e trajnerit te Mainz dhe punoi shtatë sezone aty.

 

Timo Werner duke festuar një nga golat e shënuar kundër Mainz

Trajneri i njohur ia doli të ngjisë skuadrën e vogël gjermane për herë të parë në histori në Bundesligë në sezonin 2003/2004. Ai ka mbetur i lidhur me Mainz, tifozët vazhdojnë ta adhurojnë dhe me siguri do të qeshë me të madhe kur të shohë këtë postim. /abcnews.al