Balakov bën shurdhin: Nuk dëgjova asnjë kor racist, anglezët na ofenduan!

11:14 | 15/10/201911:140

Ndeshja mes Bullgarisë dhe Anglisë prodhoi një rezultat tenistik në fushën e blertë dhe probleme pafund para dhe gjatë saj. “Tre Luanët” fituan 0-6 në Sofje, teksa një tifoz anglez humbi jetën përpara ndeshjes.

Në stadium ishte radha e përshëndetjeve naziste dhe koreve raciste kundrejt Rahem Sterling. Trajneri Southgate kërkoi dy herë ndalimin e ndeshjes dhe kapitenit bullgar iu desh t’i bënte thirrje tifozëve për qetësi.

Surpriza e madhe vjen nga Krasimir Balakov. Trajneri i kombëtares bullgare habit me deklaratën e tij të sjellë nga The Sun. Ai pretendon se nuk ka dëgjuar kore raciste, teksa nuk nguron të lëshojë akuza kundrejt tifozëve anglezë.

Ndoshta tifozët tanë nuk ishin të kënaqur me paraqitjen e ekipit. Personalisht nuk kam dëgjuar kore raciste. Arbitri ndaloi ndeshjen dhe mund të them që sjellja e të dy tifozerive ishte e patolerueshme. Tifozët anglezë na fishkëllyen himnin dhe në pjesën e dytë përdorën fjalë fyese kundër tanëve“, thekson Krasimir Balakov. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono