Australiani i ndërpret fjalën kryeministrit: Largohu nga oborri!

schedule18:52 - 4 Qershor, 2020

schedule 18:52 - 4 Qershor, 2020

Një australian ka ndërprerë fjalën e kryeministrit Scott Morrison dhe u ka kërkuar që të largohej nga hapësira e oborrit të banesës së tij.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Morrison ishte në qytetin Googong duke folur për gazetarët në kohën kur banori i kishte bërtitur dhe u kishte kërkuar edhe gazetarëve të largoheshin nga oborri i tij.

Qytetari ka kërkuar kryeministrit dhe gazetarëve që të largohen nga hapësira e gjelbërt që ndodheshin.

Kryeministrin që mirëkuptoi kërkesën.

Sigurisht, le të largohemi”.

Fjalimi i kryeministrit lidhej me situatën e pandemisë në këtë shtet ku si  pasojë deri më tani kanë humbur jetën 102 persona dhe 7240 raste janë konfirmuar pozitivë me koronaviurs. /abcnews.al