Aty ku çdo prind gjen veten, artisti krijon ilustrimet qesharake të jetës prindërore

schedule12:17 - 6 Gusht, 2020

schedule 12:17 - 6 Gusht, 2020

Një artist izraelit ka krijuar disa ilustrime që përshkruajnë vështirësitë e të qenit një prind. Një vit më parë artisti Yehuda Devir dhe bashkëshortja e tij u bënë prindër për herë të parë dhe ilustrimet e reja tregojnë pikërisht momentet qesharake, njëkohësisht të adhurueshme të jetës prindërore.

Një lidhje e fortë

Zilja e zgjimit

 

“Hej, ajo është mamaja ime”

 

 

Hapësira private nuk ekziston më

 

 

Përshtatuni me ndryshimet

 

 

Dushi i parë

 

 

Nëna për të gjithë

 

 

Thuaj “Buzëqesh”

 

 

Një shëtitje jashtë

 

Një punë për të dy

 

 

“Më mungon që tani…”

 

 

Hesht!

 

Është koha…

Pusho në paqe

 

Kryevepër

 

Mama papa-razzi

 

Ditëlindja e parë