Asnjë pendesë: Rrëfimi i pazakontë i Nexhmijes Hoxhës në ABC – Gratë e diktatorëve

schedule16:01 - 5 Dhjetor, 2020

schedule 16:01 - 5 Dhjetor, 2020

Në epidosin e dytë “Perandoreshat e kuqe”, sonte në orën 20:00 në ABC do të ndiqni serinë, e cila bazohet të një nga personazhet e gravë të diktatoreve: Nexhmije Hoxha.

Ajo ka treguar për marrëdhënien me të shoqin, Enver Hoxha, angazhimin në politik bërjen e viteve të komunizmit.

Ka folur për këndvështrimin e saj mbi pozicionin e disa prej grave të diktatorëve të kohës: bashkëshortes se Mao-s, te Ceausescut dhe dhe asaj të Millosheviçit.

Asnjë prej personazheve në qendër të serise nuk pranon të kenë bërë dicka të gabuar dhe as nuk shprehin pendesë.

Ashtu si Nexhmija dhe të tjerat mendojnë së akuzat që rëndojnë mbi ‘to janë të pavërteta dhe të ekzagjeruara.

Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit sonte ne oren 20.00 ne ABC pjese e episodit “Perandoreshat e kuqe”. /abcnews.al