Arsenali ka gati rinovimin për Saka, zbulohen detajet e kontratës

schedule08:30 - 4 Tetor, 2022

schedule 08:30 - 4 Tetor, 2022

Bukayo Saka është shumë afër rinovimit me Arsenalin, skuadër ku pa bën edhe paraqitje fantastike këtë sezon.

Sipas “Daily Mail” raportohet se klubi londinez tashmë ka gati rinovimin për talentin e skuadrës. Nëse palët bien dakord për vazhdim të kontratës, Saka besohet se do të mbetet i lidhur me “Topçinjtë” deri në verën e vitit 2027.

Kontrata aktuale e lojtarit anglez me klubin nga “Emirates” skadon më 30 qershor 2024. Saka është produkt i klubit të Arsenalit, teksa me skuadrën e parë kishte debutuar në vitin 2019.

Në total, Bukayo Saka ka regjistruar deri më tani 140 paraqitje me fanellën e skuadrës londineze. Ai ka shënuar 24 gol dhe ka shtuar 33 asistime. /f.a/abcnews.al