Araujo dhe Kunde u dëmtuan në ndeshjet me Kombëtaret, u bë e qartë se cilat ndeshje do të mungojnë

schedule22:02 - 25 Shtator, 2022

schedule 22:02 - 25 Shtator, 2022

Jules Kunde dhe Ronald Araujo u lënduan gjatë ndeshjeve me Kombëtaret. Dhe tani Mundo Deportivo njofton datat e pritura të kthimit të tyre.

Araujo pritet të kthehet në skuadër vetëm pas Kupës së Botës, ai ka të ngjarë të humbasë gjithsej 12 ndeshje, duke përfshirë të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve të Champions League.

Dhe Kunde mund të kthehet pikërisht në kohë për ndeshjen kundër Bayernit në Camp Nou pas një pushimi prej shtatë ndeshjesh. /G.D abcnews.al/