Apeli rrëzon akuzat e prokurorit Ndoji, rikthen në detyrë numrin 2 të Kadastrës

16:59 | 10/10/201916:590

Prokuroria e Apelit Durrës ka rrëzuar kërkesën e Prokurisë së rrethit për zv drejtoreshën e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Durrës.

Apeli u shpreh se pretendimet e ngritura nga organi I akuzës mbi çështjen në fjalë, janë të pabazuara në ligje e prova.

Në seancën e zhvilluar kete te enjte  janë rrëzuar prentendimet e dërguara nga Prokurori i çështjes Arjan Ndoji, në ngarkim të zv drejtoreshës, Lusiana Kola nga prokuroria e apelit.

Këta të fundit kanë hedhur poshtë pretendimet e ngritura për shpërdorim detyre dhe pajisjen më çerftifikatë për subjektin “Lura shpk” duke dhënë vendimin për rikthim në detyrë të Kolës. /abcnews.al/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono