Alketa shpreh konsideratë për këngëtaren shqiptare, e krahason me Whitney Houston

schedule08:15 - 17 Korrik, 2020

schedule 08:15 - 17 Korrik, 2020

Dafina Zeqiri është padyshim një ndër këngëtaret më të pëlqyera të estradës shqiptare. Muzika e saj e mirë dhe stili unik që ka, e kanë bërë atë jashtëzakonisht të suksesshme. Së fundmi, edhe moderatorja Alketa Vejsiu ka treguar se gëzon një vlerësim shumë të madh për këngëtaren nga Kosova.

Ajo ka publikuar në Instagram, një video ku shihet krah Dafinës, krahas së cilës shkruan: “U kënaqa shumë me ty sot. Të dua, shpirt i bukur, artiste e madhe”.

 

View this post on Instagram

 

I had so much fun with @dafina.zeqiri today❤️ #albanianpride #loveu #beautifulsoul #greatartist

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

Madje, moderatorja e ka komplimentuar këngëtaren, duke e konsideruar si divën e muzikës Whitney Houston e vogël. Kujtojmë se pak ditë më parë, Dafina ishte e ftuar “Në Kurthin e Piter Pan”, ku foli për dashurinë dhe planet për të patur fëmijë në të ardhmen. /abcnews.al/